Menu główne

Aktualności (archiwum)wstecz-aktualneWstecz (powrót do bieżących publikacji z menu "Aktualności")

Projekt socjalny „List do św. Mikołaja”

2020-01-27

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach w grudniu 2019 r. zrealizował po raz kolejny projekt socjalny pod nazwą „List do Św. Mikołaja”. Dzięki wsparciu społeczności lokalnej reprezentowanej przez Panią Marcelinę Ścigała, udało się sprawić radość i zaczarować świąteczny czas dla 26 dzieci. Dzieci napisały listy do św. Mikołaja, w których opowiedziały o swoich marzeniach i pragnieniach. Listy zostały przekazane do „Pomocników Św. Mikołaja”, którzy spełnili wszystkie dziecięce marzenia. Paczki zostały odebrane przed Świętami Bożego Narodzenia w siedzibie GOPS. Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy. Nad realizacją, kolejnej edycji projektu socjalnego „List do Św. Mikołaja” czuwali pracownicy socjalni GOPS Kobierzyce.

Sylwia Bajek

Dołączona galeria:

Projekt socjalny „List do św. Mikołaja” Projekt socjalny „List do św. Mikołaja” Projekt socjalny „List do św. Mikołaja” Projekt socjalny „List do św. Mikołaja” Projekt socjalny „List do św. Mikołaja” 

pelna galeriaZobacz pełną galerię (9 fot.)...


  Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ) - Podprogram 2019

  2020-01-07

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach we współpracy z Bankiem Żywności we Wrocławiu, ul. Rogowska 117 D przygotowuje się do realizacji Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej 2014-2020 (PO PŻ)- Podprogram 2019, który jest krajowym programem operacyjnym współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

  Jak skorzystać ze wsparcia Programu?
  Osoby, których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj. 1402 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1056 zł dla osoby w rodzinie, mogą uzyskać skierowanie do otrzymania pomocy żywnościowej. Skierowanie należy odebrać w tutejszym Ośrodku i zrealizować w Banku Żywności we Wrocławiu, ul. Rogowska 117 D.

  Wydawanie żywności z Banku Żywności we Wrocławiu rozpocznie się od dnia 22 stycznia 2020r. i będzie się odbywać w każdą środę w godz. 12.00- 16.00. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 502-724-213.
  Osoby zainteresowane do pobrania skierowań powinny zgłaszać się do pracowników socjalnych w tut. Ośrodku, pokój nr 5, 7 i 8 (I piętro).

  Dołączone pliki:


  ZARZĄDZENIE NR 9/2019

  2019-12-02

  w sprawie ustalenia dnia 27 grudnia 2019r. dniem wolnym od pracy dla pracowników GOPS w Kobierzycach

  Dołączone pliki:


  Projekt Socjalny GOPS Kobierzyce pt. ”Majsterkowicz”

  2019-11-14

  W miesiącach wrzesień i październik br. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach realizował kolejny projekt socjalny pod nazwą ,,Majsterkowicz”. Projekt realizowany był dla jednego z mieszkańców Naszej Gminy, który przebywa w Domu Pomocy Społecznej. Dzięki pozyskaniu wsparcia od sponsora, mogliśmy przekazać mały zestaw narzędzi dla podopiecznego. Taki rodzaj wsparcia pomaga w rozwijaniu swoich pasji w nowym miejscu pobytu, oraz pozwala na szybszą adaptację i zwiększa poczucie własnej wartości.

  Mateusz Katzban

  Dołączona galeria:

  Projekt Socjalny GOPS Kobierzyce pt. ”Majsterkowicz”

   Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Kątach Wrocławskich.

   2019-11-07

   Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach informuje że trwa nabór uczestników do Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kątach Wrocławskich, który jest ośrodkiem wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

   Dołączone pliki:


   PODZIĘKOWANIA

   2019-10-31

   Za pomoc w organizacji VI Powiatowego Pikniku Osób Niepełnosprawnych.

   Dołączone pliki:


   WYPŁATY 500 + !!!

   2019-10-17

   GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W KOBIERZYCACH
   uprzejmie informuje, że od miesiąca października 2019r.
   Świadczenia Wychowawcze 500 +, będą wypłacane do końca każdego miesiąca.


   Nabór na stanowisko: pracownik socjalny

   2019-10-17

   Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach poszukuje pracownika na stanowisko pracownik socjalny zgodnie z wykształceniem na podstawie art. 116 ustawy o pomocy społecznej.

   Dyrektor GOPS


   KOMUNIKAT GOPS

   2019-09-05

   Stypendia szkolne i zasiłki szkolne

   Pomoc materialna dla uczniów o charakterze socjalnym czyli stypendia i zasiłki szkolne są udzielane uczniom w celu zmniejszenia różnic w dostępie do edukacji i umożliwienia pokonywania barier dostępu do edukacji wynikających z trudnej sytuacji ucznia.

   Komu przysługują świadczenia?

   Świadczenia pomocy materialnej o charakterze socjalnym przysługuje uczniom, którzy wraz rodziną mieszkają na terenie gminy Kobierzyce. Rodziną w przypadku stypendiów i zasiłków szkolnych są osoby spokrewnione lub niespokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie zamieszkujące i gospodarujące.

   Świadczenia pomocy materialnej o charakterze socjalnym są przyznawane na wniosek:
   • rodziców, opiekunów prawnych niepełnoletniego ucznia,
   • pełnoletniego ucznia,
   • dyrektora szkoły, dyrektora kolegium pracowników służb społecznych lub dyrektora ośrodka rewalidacyjno-wychowawczego.

   czytaj całość publikacji "KOMUNIKAT GOPS"


   PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKO”

   2019-08-08

   Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach po raz kolejny zorganizował projekt socjalny pod nazwą „ Radość dziecka ponad wszystko”, tym razem w okresie wakacyjnym.

   Nasi najmłodsi mieli zapewnioną szaloną zabawę w gąszczu tuneli, zjeżdżalni i trampolin. Atrakcje takie zapewniło Rodzinne Centrum Rozrywki Loopy`s World w Bielanach Wrocławskich, który dla naszych dzieci przeznaczył 25 biletów wejścia.
   Po zakończonej zabawie w Loopy`s World następną atrakcją dla dzieci był poczęstunek w pobliskiej restauracji Pizza Hut. Pracownicy restauracji przygotowali dla dzieci przepyszne pizze i napoje, zadbali o to aby nikt nie wyszedł głodny.
   Nad całością czuwali pracownicy socjalni oraz asystent rodziny z GOPS Kobierzyce. Projekt sprawił, że wszyscy uczestnicy dobrze się bawili i w doskonałych humorach wrócili do swoich domów.

   Sylwia Bajek

   Dołączona galeria:

   PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKO”PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKO”PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKO”PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKO”PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKO”

   pelna galeriaZobacz pełną galerię (9 fot.)...


    Projekt socjalny GOPS Kobierzyce „Kolorowy świat tapet”

    2019-07-30

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach w okresie czerwiec- lipiec br. realizował projekt socjalny pod nazwą „Kolorowy świat tapet”. Dzięki wsparciu sponsora- Pana Dariusza Kurzawskiego, właściciela firmy „Concept Decoration” mieszczącej się we Wrocławiu, przy ul. Armii Krajowej 14a/2, tut. Ośrodek otrzymał ok. 100 rolek tapet ściennych. Tapety te zostały przekazane na potrzeby 20 gospodarstw domowych, które zdeklarowały chęć wykonania remontów w swoich domach. Pomoc od Pana Dariusza Kurzawskiego GOPS otrzymał dzięki współpracy z wolontariatem działającym przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Wysokiej. Nie była to pierwsza współpraca wolontariatu z tut. Ośrodkiem i mamy nadzieję, że nie ostatnia.

    Anna Czerwińska

    Dołączona galeria:

    Projekt socjalny GOPS Kobierzyce „Kolorowy świat tapet”

     KOMUNIKAT !!!

     2019-06-27

     Termin składania wniosków o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego, wniosków o świadczenia z funduszu alimentacyjnego świadczeń wychowawczych 500+ oraz świadczenia „Dobry start” na okres świadczeniowy 2019/2020.

     czytaj całość publikacji "KOMUNIKAT !!!"


     Potrzebna kuchenka gazowa

     2019-06-26

     Potrzebna kuchenka gazowa. Jeżeli ktokolwiek z Państwa posiada taki niepotrzebny, sprawny sprzęt lub byłby zainteresowany udzieleniem pomocy, prosimy o kontakt z pracownikiem socjalnym tut. Ośrodka pod nr tel. 71 36-98-007.


     Do oddania 2 telewizory

     2019-06-26

     Informujemy, że jedna z mieszkanek naszej Gminy posiada do oddania 2 telewizory. Więcej informacji u pracownika socjalnego pod nr tel. 71 36-98-008.


     Potrzebne łóżko

     2019-06-26

     Do tut. Ośrodka zgłosiła się osoba potrzebująca łóżka jednoosobowego. Jeżeli ktokolwiek z Państwa posiada takie niepotrzebne łóżko lub byłby zainteresowany udzieleniem pomocy, prosimy o kontakt z pracownikiem socjalnym tut. Ośrodka pod nr tel. 71 36-98-010.


     INFORMACJA GOPS

     2019-06-26

     Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach informuje, iż na stronie internetowej www.gops.kobierzyce.pl uruchomił zakładkę NIE WYRZUCAJ! ODDAJ! POMAGAJ!, gdzie zamieszczane będą ogłoszenia odnośnie przekazania mebli, sprawnych sprzętów gospodarstwa domowego itp. oraz zgłaszanych potrzeb w tym zakresie. Tutejszy Ośrodek nie przyjmuje przekazywanych mebli i sprzętów, jedynie może pośredniczyć w kontakcie pomiędzy zainteresowanymi.

     Dyrektor GOPS


     Projekt socjalny „Historia na kołach”

     2019-06-26

     Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach w czerwcu zrealizował projekt socjalny pod nazwą „Historia na kołach” . Dzięki wsparciu sponsorów: właściciela Zamku Topacz w Ślęzie Pana Tomasza Kurzewskiego oraz Kustosza Muzeum Motoryzacji Topacz Pana Adama Kornafela dzieci wraz z opiekunami miały możliwość pogłębienia swojej wiedzy na temat historii motoryzacji. Ponad dwudziestoosobowa grupa zwiedziła Muzeum Motoryzacji na terenie Zamku Topacz. Uczestnicy projektu mieli okazję wysłuchać ciekawych opowieści przewodnika, na żywo usłyszeć silnik zabytkowego samochodu, a opuszczając Muzeum wybrać sobie na pamiątkę prezent w postaci modelu samochodowego i breloczka. Emocje i czerwcowy upał zostały ochłodzone pysznym poczęstunkiem w postaci deserów lodowych i napojów. Po poczęstunku i chwili odpoczynku dzieci spożytkowały swoją energię na placu zabaw oraz zwiedzając tereny zielone okalające Zamek Topacz. W podróż powrotną dzieci zostały zaopatrzone w napoje i ciastka ufundowane przez kolejnego sponsora: Gminną Spółdzielnię Samopomoc Chłopska w Kobierzycach reprezentowaną przez Panią Prezes Marię Nowak. Po raz kolejny dzięki lokalnym sponsorom GOPS Kobierzyce mógł zrealizować projekt socjalny tym samym sprawić radość naszym dzieciakom.

     Marta Kozłowska
     Anna Czerwińska

     Dołączona galeria:

     Projekt socjalny „Historia na kołach” Projekt socjalny „Historia na kołach” Projekt socjalny „Historia na kołach” Projekt socjalny „Historia na kołach” Projekt socjalny „Historia na kołach” 

     pelna galeriaZobacz pełną galerię (9 fot.)...


      "Rodzina 500+"

      2019-06-10

      \\\\\\\"Rodzina 500+\\\\\\\" na nowych zasadach
      Od 1 lipca program Rodzina 500+ obejmie wszystkie dzieci do 18. roku życia bez względu na dochód rodziny. Dzięki tym zmianom ze świadczenia 500+ skorzysta  każde dziecko do ukończenia 18 roku życia, czyli ok. 6,8 mln osób. To prawie dwa razy więcej dzieci niż było do tej pory.
      Wnioski o przyznanie świadczenia na nowych zasadach będzie można składać online od 1 lipca (poprzez kanał bankowości elektronicznej, portal Emp@tia lub portal PUE ZUS), a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kobierzycach lub listownie pocztą).

      czytaj całość publikacji ""Rodzina 500+""


      Publikacja sprawozdań finansowych

      2019-05-06

      Publikacje sprawozdań finansowych znajdują się na stronie Urzędu Gminy Kobierzyce - jako jednostki obsługującej GOPS

      Link do strony Urzędu Gminy Kobierzyce: www.ugk.pl


      List do Św. Mikołaja

      2019-01-24

      W dniu 20 grudnia 2018 r. na zaproszenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kobierzycach do naszej gminy przybył Św. Mikołaj z workiem prezentów dla 30 dzieci w wieku przedszkolnym. W oczekiwaniu na wizytę Św. Mikołaja, dzieci bawiły się, tańczyły, malowały i zdobiły choinki, które mogły później wziąć do domu. W projekcie pomagali przedstawiciele Kobierzyckiego Ośrodka Kultury, dzięki którym dzieci miały możliwość pomalować buźki w wesołe postacie z bajek i filmów. Było dużo radości, zabawy i uśmiechu.
      Aby Św. Mikołaj mógł do nas w tym roku przybyć pomogli nam nasi sponsorzy i przyjaciele: STENA Recykling Sp. z o. o. z siedzibą w Pustkowie Żurawskim, Fabryka Czekolady Mondelez z Bielan Wrocławskich, Stowarzyszenie " Bielany Dla Ciebie", Ochotnicza Straż Pożarna w Kobierzycach oraz Kobierzycki Ośrodek Kultury. Ci wspaniali pomocnicy Św. Mikołaja przyczynili się do tego, że paczki były obfite i każdy maluszek był zadowolony. Wizytę wspaniałego gościa dzieci uwieczniły na wspólnych zdjęciach. Wszystkim zaangażowanym bardzo, bardzo dziękujemy i życzymy Szczęśliwego Nowego Roku.
      Nad realizacją, kolejnej edycji projektu socjalnego „List do Św. Mikołaja” czuwali pracownicy socjalni oraz asystent rodziny z GOPS Kobierzyce.

      Anna Chudzińska-Hebda

      Dołączona galeria:

      List do Św. MikołajaList do Św. Mikołaja

       Karta Dużej Rodziny poszerzona !

       2019-01-03

       Od 1 stycznia 2019 roku weszły w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi o Kartę Dużej Rodziny (KDR) może ubiegać się każdy,
       kto ma lub miał na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci.
       Ich wiek i dochody nie mają żadnego znaczenia

       czytaj całość publikacji "Karta Dużej Rodziny poszerzona !"

       Dołączone pliki:


       ZARZĄDZENIE NR 9/2018

       2018-11-06

       24 grudnia 2018 r. będzie w tym roku dniem wolnym od pracy dla pracowników GOPS Kobierzyce

       W zamian urząd będzie otwarty w sobotę 15 grudnia 2018 r. , w godz. 07:30 -15:30.

       Dołączone pliki:


       Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ) - Podprogram 2018

       2018-10-30

       Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach we współpracy z Bankiem Żywności we Wrocławiu, ul. Rogowska 117 D przygotowuje się do realizacji Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej 2014-2020 (PO PŻ)- Podprogram 2018, który jest krajowym programem operacyjnym współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

       Jak skorzystać ze wsparcia Programu?

       Osoby, których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj. 1402 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 1056 zł dla osoby w rodzinie, mogą uzyskać skierowanie do otrzymania pomocy żywnościowej. Skierowanie należy odebrać w tutejszym Ośrodku i zrealizować w Banku Żywności we Wrocławiu, ul. Rogowska 117D.

       Wydawanie żywności z Banku Żywności we Wrocławiu rozpocznie się od dnia 14 listopada 2018r. i będzie się odbywać w każdą środę w godz. 12.00- 16.00. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 502-724-213.

       Osoby zainteresowane do pobrania skierowań powinny zgłaszać się do pracowników socjalnych w tut. Ośrodku, pokój nr 5, 7 i 8 (I piętro).

       Dołączone pliki:


       Wsparcie rzeczowe GOPS przy rozpoczęciu roku szkolnego.

       2018-09-12

       Wraz z pierwszym dzwonkiem w szkołach Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach, poza pomocą finansową, wspiera rodziny w przygotowaniach związanych z rozpoczęciem zajęć edukacyjnych.
       W ramach pracy socjalnej tut. Ośrodek w miesiącu wrześniu br. zrealizował m. in. projekt socjalny „Tornister pełen uśmiechów”. GOPS Kobierzyce przy współpracy i osobistym uczestnictwie Pani Prezes Małgorzaty Sawickiej z Dolnośląskiej Fundacji na rzecz Pieczy Zastępczej „Przystanek Rodzina” z siedzibą we Wrocławiu obdarował 30 uczniów w pełni wyposażonymi plecakami szkolnymi. Wspomniane plecaki dzieci otrzymały dzięki hojności darczyńców z całego klubu CSR WroClub z Wrocławia.
       Dodatkowo, jak co roku, nie zapomniała o nas Pani Katarzyna Bytner, która wspólnie z pracownikami Fabryki Czekolady Mondelez z Bielan Wrocławskich dokonała zbiórki artykułów szkolnych, które przekazaliśmy dzieciom z terenu gminy Kobierzyce.
       Wszystkim ludziom dobrej woli serdecznie dziękujemy, a dzieciom życzymy samych sukcesów w szkole.

       Sylwia Bajek

       Dołączona galeria:

       Wsparcie rzeczowe GOPS przy rozpoczęciu roku szkolnego.Wsparcie rzeczowe GOPS przy rozpoczęciu roku szkolnego.Wsparcie rzeczowe GOPS przy rozpoczęciu roku szkolnego.Wsparcie rzeczowe GOPS przy rozpoczęciu roku szkolnego.

        PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKO”

        2018-06-21

        Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach ponownie zrealizował projekt socjalny pod nazwą „Radość dziecka ponad wszystko”, w czasie kiedy zbiegają się święta rodzinne tj. Dzień Matki, Dzień Ojca i oczywiście Dzień Dziecka.

        17 dzieci wraz z opiekunami z terenu Gminy Kobierzyce spędziło aktywnie czas na świetnej zabawie w Rodzinnym Centrum Rozrywki w Loopy΄s World w Bielanach Wrocławskich. Nasi najmłodsi mieli szaloną zabawę w gąszczu tuneli, zjeżdzalni i trampolin.
        Po zakończonej zabawie w Loopy΄s World następną atrakcją dla dzieci był poczęstunek w pobliskiej restauracji KFC Bielany Wrocławskie, która w tym roku dołączyła do grona „Przyjaciół GOPS Kobierzyce”. Dzieci otrzymały smakowite zestawy wraz z pamiątkowym kubkiem do zimnych napojów. Zrealizowany projekt po raz kolejny przyniósł wiele radości dzieciom oraz ich opiekunom, pozwolił spędzić wspólny czas w bardzo miłej atmosferze.
        Nad całością czuwali pracownicy socjalni GOPS Kobierzyce.

        Mariola Sikora
        Anna Czerwińska

        Dołączona galeria:

        PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKO”PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKO”PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKO”PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKO”PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKO”

        pelna galeriaZobacz pełną galerię (20 fot.)...


         „Dobry Start" 300 dla ucznia

         2018-06-14

         logo

         300 złotych – tyle wynosi świadczenie „Dobry Start” dla każdego uczącego się dziecka. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018 r. wprowadza program, na podstawie, którego rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole – bez względu na dochody. Po raz pierwszy świadczenie trafi do rodzin w tym roku.

         czytaj całość publikacji "„Dobry Start" 300 dla ucznia"

         Dołączone pliki:


         Komunikat w sprawie Karty Dużej Rodziny

         2018-04-05

         W związku ze zmianą ustawy z dnia 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny,
         od 1 stycznia 2018 r. Karta Dużej Rodziny dostępna jest w dwóch formach:
         tradycyjnej (tj. plastikowej)
         elektronicznej (tj. na urządzeniach mobilnych).

         czytaj całość publikacji "Komunikat w sprawie Karty Dużej Rodziny"


         Kolejna edycja projektu socjalnego „List do Św. Mikołaja”

         2017-12-12

         W dniu 5 grudnia 2017 na zaproszenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kobierzycach do naszej Gminy przybył Św. Mikołaj z workami prezentów dla 30 dzieci w wieku przedszkolnym. W trakcie zabawy dzieci tańczyły, bawiły się, malowały papierowe bombki, którymi pięknie udekorowały choinkę. Dzieciom bardzo podobały się paczki, wszystkie chciały zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem.
         Aby Mikołaj mógł do nas w tym roku przybyć pomogli nam nasi PRZYJACIELE: STENA Recycling Sp. z o.o z siedzibą w Pustkowie Żurawskim, Fabryka Czekolady Mondelez z Bielan Wrocławskich, Stowarzyszenie „Bielany dla Ciebie” oraz Kobierzycki Ośrodek Kultury. Ci wspaniali Pomocnicy Św. Mikołaja poprzez sponsoring finansowy, rzeczowy lub inny, przyczynili się do tego, aby paczki były obfite. Osobom tym bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy i życzymy wszystkim Wesołych Świąt. Nad realizacją kolejnej edycji projektu socjalnego „List do Św. Mikołaja” czuwali pracownicy socjalni oraz asystent rodziny GOPS Kobierzyce.

         Pracownicy socjalni:
         Mariola Sikora i Anna Czerwińska

         Dołączona galeria:

         Kolejna edycja projektu socjalnego „List do Św. Mikołaja”Kolejna edycja projektu socjalnego „List do Św. Mikołaja”Kolejna edycja projektu socjalnego „List do Św. Mikołaja”Kolejna edycja projektu socjalnego „List do Św. Mikołaja”Kolejna edycja projektu socjalnego „List do Św. Mikołaja”

         pelna galeriaZobacz pełną galerię (28 fot.)...


          Projekt socjalny „Świat w kadrze”

          2017-11-29

          Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach 16.11.2017 r. zrealizował projekt socjalny pod nazwą „Świat w kadrze”. Dzięki wsparciu ATM Grupa S.A. w Bielanach Wrocławskich dziesięcioro dzieci z terenu Gminy Kobierzyce mogło zapoznać się z pracą na planie filmowym. Celem projektu było poszerzenie perspektywy w przyszłej edukacji oraz spełnienie marzeń o zapoznaniu się z tworzeniem programów i filmów w telewizji. Pracownicy socjalni tworząc ten projekt chcieli pomóc rodzicom odkryć zainteresowania i zdolności swoich dzieci. O tajnikach pracy na planie filmowym opowiadali nam p. Emilia Frącek z działu produkcji oraz aktor serialu „Pierwsza miłość” p. Michał Malinowski.


          Pracownik socjalny
          Sylwia Bajek i Marta Kozłowska

          Dołączona galeria:

          Projekt socjalny „Świat w kadrze” 

           Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ)- Podprogram 2017

           2017-09-13

           Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach we współpracy z Bankiem Żywności we Wrocławiu, ul. Rogowska 117D przygotowuje się do realizacji Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej 2014-2020 (PO PŻ) – Podprogram 2017, który jest krajowym programem operacyjnym współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

           czytaj całość publikacji "Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ)- Podprogram 2017 "

           Dołączone pliki:


           PODZIĘKOWANIE

           2017-08-30

           PODZIĘKOWANIE

           Dołączona galeria:

           PODZIĘKOWANIA

            UWAGA!

            2017-08-14

            Z powodu urlopów zmiana godzin pracy Radców w terminie od 21.08.2017r. do 8.09.2017 r.tj.

            Nieodpłatna Pomoc Prawna Powiatu Wrocławskiego
            poniedziałek - wtorek - 9:00-13:00
            środa- czwartek - 14:00 - 18:00
            piątek - 9:00 - 13:00


            KOMUNIKAT !!!

            2017-07-27

            Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach- Referat Świadczeń Rodzinnych, Świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego oraz Referat Świadczeń Wychowawczych „500+” informuje, że od dnia 01.08.2017 r. rozpoczyna się przyjmowanie wniosków o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego, wniosków o świadczenia z funduszu alimentacyjnego oraz świadczeń wychowawczych 500+ na okres świadczeniowy 2017/2018.

            Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do tut. Ośrodka celem pobrania wniosków:

            - BIURO NR 5 (na I piętrze) wniosek o zasiłek rodzinny wraz z dodatkami
            - BIURO NR 5 (na I piętrze) wniosek o świadczenia z funduszu alimentacyjnego
            - BIURO NR 10 (na I piętrze) wniosek o świadczenie wychowawcze 500+ na pierwsze i kolejne dziecko
            - BIURO NR 11 (na I piętrze) wniosek o świadczenie wychowawcze 500+ na drugie i kolejne dziecko

            Wnioski na nowy okres świadczeniowy będą przyjmowane od 1 sierpnia.
            Można je pobrać z naszej strony internetowej


            www.gops.kobierzyce.pl/druki

            Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu

            ŚWIADCZENIA RODZINNE (71) 36 98 014 LUB (71) 36 98 015

            FUNDUSZ ALIMENTACYJNY (71) 36 98 012

            ŚWIADCZENIE WYCHOWAWCZE 500+ (71) 36 98 004 lub (71) 36 98 005


            WAŻNE:
            zarówno w przypadku świadczeń rodzinnych, alimentacyjnych jak i wychowawczych na pierwsze dziecko (500+) od nowego okresu świadczeniowego będą brane pod uwagę dochody z 2016 roku. W celu przyspieszenia rozpatrzenia wniosków proszę mieć ze sobą dokumenty pełnoletnich członków rodziny potwierdzające sytuację dochodową od 2016 roku: wszystkie PIT-y od pracodawców z których rozliczaliście się Państwo w Urzędzie Skarbowym za 2016 rok, świadectwa pracy otrzymane w 2016 lub 2017 roku, umowy zlecenia za 2016 i 2017 rok, umowy o pracę zawarte w 2016 i 2017 roku. W przypadku podjęcia zatrudnienia od 2017 roku zaświadczenie o dochodzie z miesiąca następującego po miesiącu w którym dochód uzyskano (np. umowa o pracę od 5 lutego – zaświadczenie o dochodzie netto za marzec).


            PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „RADOŚĆ DZIECI PONAD WSZYSTKO”

            2017-06-14

            Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach w Dniu Matki zrealizował kolejny w tym roku projekt socjalny pod nazwą „Radość dziecka ponad wszystko”.

            12 dzieci wraz z mamami spędziło czas na świetnej zabawie w Rodzinnym Centrum Rozrywki w Loopy΄s World w Bielanach Wrocławskich. Dzieci po raz kolejny odkrywały wszystkie atrakcje ogromnego placu zabaw, które aż trudno wyliczyć. Loopy΄s World jest „Przyjacielem GOPS Kobierzyce” od października 2015 r., kiedy to rozpoczęła się nasza współpraca.
            Następną atrakcją dla dzieci był poczęstunek w pobliskiej restauracji McDonald΄s w Bielanach Wrocławskich. Pracownicy restauracji przygotowali pyszne zestawy dla dzieci. Dodatkowo czas umiliło malowanie twarzy dzieciom, otrzymane zabawki, kolorowe balony. Restauracja McDonald΄s dołączyła w tym roku do „Przyjaciół GOPS Kobierzyce”, z czego bardzo się cieszymy.
            Projekt socjalny miał na celu m.in. integrację dzieci i opiekunów poprzez wspólne zabawy, wspólnie spędzony czas. Wszyscy byli zadowoleni, uczestnicy dopytywali o kolejną edycję:)
            Nad całością czuwali pracownicy socjalni GOPS Kobierzyce.


            Sylwia Bajek
            Mariola Sikora

            Dołączona galeria:

            PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „RADOŚĆ DZIECI PONAD WSZYSTKO”PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „RADOŚĆ DZIECI PONAD WSZYSTKO”PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „RADOŚĆ DZIECI PONAD WSZYSTKO”PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „RADOŚĆ DZIECI PONAD WSZYSTKO”PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „RADOŚĆ DZIECI PONAD WSZYSTKO”

            pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...


             Projekt socjalny „Chrupnij to”

             2017-05-29

             Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w maju zrealizował kolejny projekt socjalny pod nazwą „Chrupnij to” . Dzięki wsparciu sponsora SONKO Sp. z o.o. w Bielanach Wrocławskich, udało się uzyskać 3072 szt. opakowań snaków błonnikowych oraz 100 sztuk smyczy na klucze. Adresatami produktów SONKO były dzieci uczęszczające na świetlicę prowadzoną przez Stowarzyszenie „Bielany Dla Ciebie” oraz mieszkańcy Ośrodka Terapii i Rehabilitacji Uzależnień MONAR NZOZ Oddział Dla Dorosłych w Milejowicach. Przekazane chrupki będą jednym z atrakcji podczas wspólnych zajęć i spotkań. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach dziękuje Firmie SONKO za stałą współpracę.

             Pracownik socjalny
             Anna Czerwińska

             Dołączona galeria:

             Projekt socjalny „Chrupnij to”

              "Za życiem" w Kobierzycach- najważniejsze informacje

              2016-12-30

              Z dniem 1 stycznia 2017 r. rusza, także w Kobierzycach, realizacja ustawy o wspieraniu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”. Od tego dnia można składać wnioski o objecie rodziny koordynacją przez asystenta rodziny.

              Druki wniosku o objęcie rodziny koordynacją przez asystenta rodziny będą dostępne od 1 stycznia 2017 r. w biurze nr 11 – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kobierzycach przy ul. W.Witosa18.

              Wniosek będzie również dostępny na naszej stronie internetowej www.gops.kobierzyce.pl

              Kto może złożyć wniosek:

              1. Kobieta posiadająca dokument potwierdzający ciążę;
              2. Rodzina kobiety posiadającej dokument potwierdzający ciążę;
              3. Rodzina dziecka posiadającego zaświadczenie potwierdzające ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu.

              Co rozumiemy przez rodzinę:

              Rodzina w świetle ustawy o wspieraniu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem” oznacza odpowiednio:

              • małżonków,
              • rodziców dziecka w fazie prenatalnej,
              • rodziców dziecka, opiekuna faktycznego dziecka, przez którego rozumie się osobę faktycznie opiekującą się dzieckiem, jeżeli wystąpiła z wnioskiem do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka, a także pozostające na ich utrzymaniu dzieci.

              Na czym polega koordynacja?

              Koordynacja udzielana przez asystenta rodziny polega na:

              1. Opracowywaniu katalogu możliwego do uzyskania wsparcia wspólnie z:
              a. kobietą posiadającą dokument potwierdzający ciążę;
              b. rodziną kobiety posiadającej dokument potwierdzający ciążę;
              c. rodziną dziecka posiadającego zaświadczenie potwierdzające ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu.
              2. Występowaniu na wniosek osób objętych koordynacją przez asystenta rodziny, w imieniu osób którym udzielono poradnictwa do różnych podmiotów. Powyższe dzieje się na podstawie pisemnego upoważnienia.

              Co obejmuje poradnictwo udzielane podczas koordynacji?

              Poradnictwo obejmuje:

              1. Przezwyciężanie trudności w pielęgnacji i wychowaniu dziecka;
              2. Wsparcie psychologiczne;
              3. Pomoc prawną, w szczególności w zakresie praw rodzicielskich i uprawnień pracowniczych;
              4. Dostęp do rehabilitacji społecznej i zawodowej oraz świadczeń opieki zdrowotnej.

              Przydatne numery telefonów:

              GOPS ul. W.Witosa 18 – 71 3698000; 713698022

              Dyrektor GOPS
              Ludwika Teresa Oszczyk


              Informacja dotycząca ePUAP dla GOPS

              2016-08-08

              Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach informuje, że 2 sierpnia 2016 r. Ministerstwo Cyfryzacji dokonało aktywacji skrzynki podmiotu publicznego platformy e PUAP dla Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zatem wnioski (w tym 500 plus) mogą być już wysyłane przez e PUAP .

              czytaj całość publikacji "Informacja dotycząca ePUAP dla GOPS"


              KOLONIE w Rewalu

              2016-08-08

              Nasze dzieci z Gminy Kobierzyce wyjechały na kolonie letnie 2016 z programem edukacyjno-profilaktycznym do nadmorskiej miejscowości Rewal. 59 uczestników w wieku od 7 do 16 lat miło i aktywnie spędzało czas na morzem. Realizowano program mający na celu rozwój dziecka, zdobycia umiejętności przydatnych w pokonywaniu trudności w codziennym życiu. Była kolonijna akademia umiejętności, tj. warsztaty z zakresu plastyki lub techniki- dzieci brały udział w kilkugodzinnych zajęciach - bawiąc się, stworzyły własne, małe "dzieła sztuki". Organizowano również: ogniska, dyskoteki, konkursy z nagrodami (czystości, piosenki, plastyczny, miss i mistera kolonii, rzeźby z piasku i inne), imprezy m.in: kolonijny pokaz mody ekologicznej, dyskoteki, karaoke, śluby kolonijne, wybory Miss i Mistera Kolonii. Ważnym wydarzeniem szczególnie dla kolonistów, którzy byli pierwszy raz nad morzem był Chrzest Morski czyli Neptunalia. Neptun przewidział trudne próby jednak wszyscy uczestnicy pokonali trudności i zostali wilkami morskimi. Mnóstwo było też zajęć sportowych i rekreacyjnych poprawiających sylwetkę i samopoczucie, sport na wesoło- mistrzostwa kolonii w róznych dyscyplinach śmiesznych. Podczas zabaw i baloniady było wiele radości, śmiechu i wspaniałej grupowej rywalizacji. Oczywiście plażowanie i kąpiele w Bałtyku.

              czytaj całość publikacji "KOLONIE w Rewalu "

              Dołączona galeria:

              KOLONIE w Rewalu KOLONIE w Rewalu KOLONIE w Rewalu KOLONIE w Rewalu KOLONIE w Rewalu 

              pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


               Informacje na temat świadczenia 500 +

               2016-06-20

               Informujemy, iż wszelkie informacje na temat świadczenia 500 + udzielane są pod numerem telefonu 71 36 98 004 oraz 71 36 98 005


               Praca

               2016-06-20

               Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach informuje, że zatrudni na zastępstwo osobę na stanowisko opiekunki środowiskowej. Wszelkie pytania oraz informacje pod nr 71 36 98 002


               GOPS OGŁASZA ZBIÓRKĘ

               2016-06-09

               W związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym 2016/2017 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach ogłasza zbiórkę artykułów szkolnych ( również używanych) m.in. plecaków, przyborów szkolnych np. piórników, zeszytów, długopisów itd. Zebrane przedmioty zostaną przekazane dzieciom z rodzin potrzebujących.
               Powyższe artykuły zbierane będą w budynku GOPS pokój 7 i 8 (I piętro) w godz. 8.00-15.00. Zbiórka trwać będzie do końca sierpnia br.
               Sylwia Bajek


               Uwaga !!!

               2016-06-03

               Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach informuje, iż od 9 mraca 2016 r. do chwili obecnej Ministerstwo Cyfryzacji nie dokonało aktywacji skrzynki podmiotu publicznego platformy e PUAP dla Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zatem wnioski (w tym 500 plus) wysyłane przez e PUAP pomimo potwierdzenia wysłania, które Państwo otrzymują nie wpływają do GOPS. Nadal nie mamy możliwości odbioru dokumentów. Zatem zwracamy się z prośbą do tych mieszkańców gminy, którzy chcą złożyć wniosek elektronicznie o przesyłanie wniosków przez e PUAP na skrzynkę Urzędu Gminy Kobierzyce lub bankowość internetową.               Z poważaniem:

               Dyrektor GOPS
               L.T. Oszczyk


               500+

               2016-04-04

               ABC Programu „Rodzina 500 plus”
               1. Świadczenie wychowawcze otrzymają rodzice/ opiekunowie prawni lub opiekunowie faktyczni dziecka.
               2. Świadczenie będzie przysługiwać do ukończenia przez dziecko 18 lat.
               3. Na drugie i kolejne dziecko rodzice otrzymają świadczenie niezależnie od dochodu.
               4. Na pierwsze lub jedyne dziecko rodzice otrzymają świadczenie po spełnieniu kryterium dochodowego: 800 zł netto na osobę w rodzinie lub 1200 zł, jeśli w rodzinie jest wychowywane dziecko niepełnosprawne.
               5. Świadczenie będzie przysługiwać do ukończenia przez dziecko 18 lat.
               6. Pełnoletnie dziecko do ukończenia 25 lat liczy się do składu rodziny, przy ustalaniu dochodu, jeżeli pozostaje na utrzymaniu rodziców.
               7. 500 zł na każde dziecko niezależnie od dochodu dostaną także rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka oraz placówki opiekuńczo-wychowawcze.
               8. Świadczenie wychowawcze będzie wypłacał Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach.
               9. Wniosek trzeba będzie składać co roku w miejscu zamieszkania. Można to będzie zrobić przez Internet, za pośrednictwem poczty lub w GOPS Kobierzyce. E-wniosek o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS oraz bankowości elektronicznej z kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
               10. Dochód rodzinny będzie ustalany tylko w przypadku, gdy ubiegamy się o świadczenie na pierwsze lub jedyne dziecko. Dotyczy to rodzin, które mają jedno dziecko, jak i rodzin z większą liczbą dzieci.
               11. W tym przypadku do wniosku trzeba będzie dołączyć:
               - oświadczenie o dochodach innych, niż podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych
               - w przypadku rolników – oświadczenie o wielkości gospodarstwa rolnego 
               - w przypadku osoby samotnie wychowującej dziecko – dokumenty dotyczące zasądzonych alimentów
               - w przypadku cudzoziemców – określone zezwolenia na pobyt i pracę w Polsce
               - w przypadku rodziców adopcyjnych – dokumenty dotyczące przysposobienia 
               - w przypadku utraty bądź uzyskania dochodu :
               dokument określający datę utraty dochodu oraz wysokość utraconego dochodu (świadectwo pracy oraz pit- 11 za 2014 r.)
               w przypadku uzyskania dochodu w roku kalendarzowym poprzedzającym okres, na który ustalane jest prawo do świadczenia wychowawczego (dokument określający wysokość dochodu osiągniętego przez członka rodziny oraz liczbę miesięcy, w których dochód był uzyskiwany - umowa o pracę lub odpowiednie zaświadczenie z zakładu pracy)
               w przypadku uzyskania dochodu po roku kalendarzowym poprzedzającym okres, na który ustalane jest prawo do świadczenia wychowawczego (dokument określający wysokość dochodu osiągniętego przez członka rodziny za miesiąc następujący po miesiącu, w którym nastąpiło uzyskanie dochodu)
               kserokopie dowodu osobistego i aktów urodzenia dzieci znacznie przyśpieszą procedurę rozpatrzenia wniosku.
               12. Do dochodu wlicza się alimenty od drugiego rodzica, a także Fundusz Alimentacyjny.
               13. Samorząd sam będzie weryfikować, czy dane są prawdziwe. 
               14. Jeżeli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych 3 miesięcy, rodzice dostaną wyrównanie wstecz, czyli jeżeli wniosek złożymy do końca czerwca 2016 r. dodatek będzie wypłacany z wyrównaniem od kwietnia.
               15. Jeżeli wniosek zostanie złożony po 30 czerwca 2016 r. to świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym rodzice złożą wniosek.
               16. Na początku GOPS będzie miał trzy miesiące na wydanie decyzji i wypłatę świadczenia. 
               17. W pierwszym okresie świadczenie wychowawcze będzie przyznawane na okres od kwietnia 2016 r. do 30 września 2017 r. Dzięki temu rodzice nie będą musieli składać dwóch wniosków w 2016 r. kiedy program wchodzi w życie. 
               18. W kolejnych latach świadczenie będzie przyznawane na 12 miesięcy – od 1 października do 30 września następnego roku kalendarzowego.
               19. Świadczenie będzie wypłacane w sposób dogodny dla rodziców, czyli przelewem na konto lub gotówką.
               Świadczenie wychowawcze nie będzie wliczane do dochodu przy ustalaniu prawa do innych świadczeń m.in. z pomocy społecznej, rodzinnych, z funduszu alimentacyjnego czy stypendiów dla uczniów i studentów.


               Informacja o wynikach naboru na wolne stanowisko urzędnicze

               2016-03-30

               ds funduszu alimentacyjnego w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kobierzycach

               Dołączone pliki:


               Składamy Wszystkim serdeczne życzenia

               2016-03-24

               z okazji Świąt Wielkiejnocy

               Dołączona galeria:

               Składamy Wszystkim serdeczne życzenia 

                PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKO”

                2016-03-22

                Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach w marcu br. zrealizował kolejny projekt socjalny pod nazwą „Radość dziecka ponad wszystko”.
                20 dzieci wraz z opiekunami z terenu Gminy Kobierzyce spędziło czas na świetnej zabawie na bardzo dużym placu zabaw jakim jest Rodzinne Centrum Rozrywki w Loopy΄s World w Bielanach Wrocławskich. Czas w Loopy΄s World minął na aktywnym wypoczynku od codziennych trosk; przeplatany był wieloma okrzykami radości.
                Po zakończonej zabawie następną atrakcją dla dzieci był poczęstunek w pobliskiej restauracji Pizza Hut. Pracownicy restauracji przygotowali przepyszne pizze i soki. Transport powrotny dla zmęczonych, ale szczęśliwych uczestników zapewniła firma Pana Krzysztofa Drączkowskiego. Nad całością czuwali pracownicy socjalni GOPS Kobierzyce.
                Projekt udał się od początku do końca, wszyscy bardzo dobrze się bawili i korzystali z każdej atrakcji dopasowanej do przedziału wiekowego z uśmiechem na twarzy.

                Sylwia Bajek
                Pracownik socjalny GOPS Kobierzyce

                Dołączona galeria:

                PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKO”PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKO”PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKO”PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKO”PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKO”

                 Ważne informacje dotyczące 500+

                 2016-02-25

                 Dodatkowe punkty wydawania i przyjmowania wniosków w celu realizacji "Programu Rodzina 500+" na terenie Gminy Kobierzyce w okresie od 1 kwietnia 2016 r. do 15 kwietnia 2016 r.:

                 - Szkoła Podstawowa w Pustkowie Wilczkowskim ul. Kłodzka 2
                 - Szkoła Podstawowa w Pustkowie Żurawskim ul. Kolejowa 46
                 - Szkoła Podstawowa w Tyńcu Małym ul. Szkolna 2
                 - Przedszkole Samorządowe w Ślęzie ul. Przystankowa 2

                 GODZINY OTWARCIA PUNKTÓW OD 17.00 DO 19.00

                 (w soboty tj. 02.04.2016 r. oraz 09.04.2016 r. czynne w godzinach od 9.00 do 12.00)

                 http://duw.pl/pl/urzad/programy/program-rzadowy-rodzina/11783,Program-rzadowy-Rodzina-500-plus.html

                 Dołączona galeria:

                 Ważne informacje dotyczące 500+

                  PROGRAM „ RODZINA 500 plus”

                  2016-02-18

                  W Gminie Kobierzyce Program pomoc państwa w wychowaniu dzieci („Rodzina 500 plus”) będzie realizowany w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kobierzycach przy ulicy W. Witosa 18. Wniosek o w/w świadczenie mogą składać osoby zamieszkujące na terenie gminy Kobierzyce. Wnioski będą rozpatrywane od 1 kwietnia 2016 r. i będzie można je złożyć w wybrany sposób:
                  - w placówce GOPS Kobierzyce,
                  - przez Internet za pomocą platformy Emp@tia mpips.gov.pl (przy składaniu wniosku elektronicznego trzeba posiadać tzw. profil zaufany lub bezpieczny podpis elektroniczny),
                  - drogą pocztową (będzie brana pod uwagę data nadania w placówce pocztowej).
                  Wzory wniosków będzie można pobrać na stronie internetowej www.gops.kobierzyce.pl
                  Świadczenie w wysokości 500 zł będzie wypłacane rodzicom, opiekunom prawnym lub opiekunom faktycznym na każde dziecko do momentu osiągnięcia przez nie 18 lat. Jeśli dzieckiem lub dziećmi opiekują się oboje rodzice lub opiekunowie, świadczenie otrzyma tylko jedno z nich.
                  W przypadku ubiegania się o świadczenie na pierwsze dziecko obowiązywać będzie kryterium dochodowe 800 zł lub 1200 zł jeśli w rodzinie jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności. Na drugie i kolejne dzieci kryterium dochodowe nie będzie obowiązywać (np. jeżeli w rodzinie jest dwoje dzieci, a jedno z nich skończyło już 18 lat, świadczenie będzie przysługiwało na młodsze, jeżeli dochód nie przekracza 800 zł).
                  Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie osób/rodzin programem „ Rodzina 500 plus” będzie możliwość składania wniosków od 1 kwietnia 2016 r.
                  Wnioski złożone w terminie od 1 kwietnia do 30 czerwca br. będą skutkowały wyrównaniem świadczeń od 1 kwietnia 2016 r. Wnioski złożone po 30.06.2016 r. będą rozpatrywane od momentu złożenia wniosku.
                  We wniosku trzeba podać dane osoby ubiegającej się o świadczenie oraz dane dzieci w tym PESEL wraz z wymaganymi dokumentami.
                  Informacji udzielają pracownicy Sekcji Świadczeń Rodzinnych :
                  tel. 71/ 36-98-014/015

                  Dyrektor GOPS
                  Ludwika Teresa Oszczyk
                   

                  czytaj całość publikacji " PROGRAM „ RODZINA 500 plus” "


                  PUNKT NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ POWIATU WROCŁAWSKIEGO

                  2016-01-04

                  Informujemy, iż od 04.01.2016 r. w budynku GOPS Kobierzyce można uzyskać nieodplatną pomoc prawną

                  czytaj całość publikacji "PUNKT NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ POWIATU WROCŁAWSKIEGO "

                  Dołączona galeria:

                  Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej powiatu wrocławskiego 

                   Dyrektor oraz pracownicy GOPS

                   2015-12-11

                   Życzą wszystkim zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku

                   Dołączona galeria:

                   Wesołych Świąt 

                    Wigilia 2015

                    2015-12-01

                    Godziny pracy GOPS Kobierzyce

                    Dołączone pliki:


                    W trosce o zdrowie dzieci

                    2015-11-17

                    Dnia 16 listopada 2015 r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach zorganizował projekt socjalny "W trosce o zdrowie dzieci". Projekt skierowany był do dzieci z terenu gminy Kobierzyce w wieku do 10 roku życia oraz do ich rodziców. W projekcie wzięło udział 20 osób. Dzięki zaangażowaniu pracowników socjalnych do projektu zaproszeni zostali lekarze specjaliści: Pan Filip Podgórski lekarz stomatolog oraz Pani Dorota Helim-Sobkowiak lekarz dietetyk. W ramach warsztatów podejmowano takie tematy jak profilaktyka i higiena jamy ustnej oraz zasady zdrowego żywienia. Lekarze specjaliści wykazali się dużą cierpliwością, wyrozumiałością i talentem pedagogicznym w stosunku do wymagających słuchaczy. Warsztaty przeplatane były konkursami z nagrodami, w których dzieci chętnie uczestniczyły.

                    czytaj całość publikacji "W trosce o zdrowie dzieci"

                    Dołączona galeria:

                    W trosce o zdrowie dzieciW trosce o zdrowie dzieciW trosce o zdrowie dzieciW trosce o zdrowie dzieciW trosce o zdrowie dzieci

                    pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


                     PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKO”

                     2015-11-10

                     Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach w drugiej połowie października zrealizował piąty w tym roku projekt socjalny pod nazwą „Radość dziecka ponad wszystko”.
                     10 dzieci wraz z opiekunami z terenu Gminy Kobierzyce spędziło aktywnie czas na świetnej zabawie w Rodzinnym Centrum Rozrywki w Loopy΄s World w Bielanach Wrocławskich. Loopy΄s World to przede wszytkim wielki plac zabaw, który kryje ogromną konstrukcję zabawową z tajemniczymi przejściami, zjeżdżalniami, samochodzikami akumulatorowymi, boiskiem piłkarskim, kolejką, trampoliną, basenami pełnymi kuleczek. W Loopy΄s World jest tyle atrakcji dla dzieci, że aż trudno wszystkie wyliczyć.

                     czytaj całość publikacji "PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKO”"

                     Dołączona galeria:

                     PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKO”PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKO”PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKO”PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKO”

                      PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „ZDROWIE Z MONDELEZEM”

                      2015-10-27

                      Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach w pierwszej połowie października zrealizował czwarty w tym roku projekt socjalny pod nazwą „Zdrowie z Mondelezem”.
                      31 dzieci z terenu Gminy Kobierzyce wzięło udział w spotkaniu na temat zdrowego żywienia, a także aktywności fizycznej. Dzięki uprzejmości GCKiS w Kobierzycach spotkanie odbyło się w sali świetlicy w Ślęzie. Wolontariusze z Fabryki Czekolady Mondelez w Bielanach Wrocławskich przeprowadzili pogadankę na temat prawidłowego odżywiania.

                      czytaj całość publikacji "PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „ZDROWIE Z MONDELEZEM”"

                      Dołączona galeria:

                      PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „ZDROWIE Z MONDELEZEM”PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „ZDROWIE Z MONDELEZEM”PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „ZDROWIE Z MONDELEZEM”PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „ZDROWIE Z MONDELEZEM”PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE „ZDROWIE Z MONDELEZEM”

                       Projekt socjalny „Rodzina razem”

                       2015-10-24

                       Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w miesiącu wrześniu zrealizował kolejny projekt socjalny pod nazwą „ Rodzina razem” zaakceptowany przez Dyrektor Ludwikę Teresę Oszczyk. Dzięki wsparciu sponsora Multikino we Wrocławiu w Arkadach Wrocławskich, zaangażowaniu pracownika socjalnego, udało się uzyskać zaproszenia na rodzinny seans filmowy „Klub włóczykijów” dla 30 osób. Film został dobrany specjalnie przez pracownika Multikina tak, aby z przyjemnością obejrzeli go zarówno dorośli, jak i dzieci. Sfilmowana przygoda na podstawie świetnej powieści Edmunda Niziurskiego, bawi zarówno starsze jak i młodsze pokolenie .

                       czytaj całość publikacji "Projekt socjalny „Rodzina razem” "

                       Dołączone pliki:


                       II Powiatowy Piknik Osób Niepełnosprawnych

                       2015-09-18

                       Dnia 12 września 2015r. na terenie Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie odbył się II Powiatowy Piknik Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami pikniku było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie we Wrocławiu oraz Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych, które współpracowały również z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kobierzycach.

                       czytaj całość publikacji "II Powiatowy Piknik Osób Niepełnosprawnych"

                       Dołączona galeria:

                       II Powiatowy Piknik Osób NiepełnosprawnychII Powiatowy Piknik Osób Niepełnosprawnych

                        Serdeczne podziękowania

                        2015-09-17

                        za bezinteresowną pomoc i życzliwość

                        czytaj całość publikacji "Serdeczne podziękowania "

                        Dołączone pliki:


                        Dzieci z gminy Kobierzyce otrzymały „Tornister pełen uśmiechów”

                        2015-08-25

                        Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego 20 sierpnia br. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej odbyło się uroczyste wręczenie tornistrów z wyprawką szkolną 30 tegorocznym pierwszoklasistom w ramach projektu socjalnego I i II edycji „Tornister pełen uśmiechów”. Plecaki wręczała Dyrektor GOPS Ludwika Teresa Oszczyk. Pierwszaki w plecakach znalazły m.in. zeszyty, piórniki z pełnym wyposażeniem, farby, kredki, mazaki, bloki rysunkowe i techniczne, bibułę, papier wycinankowy, klej, nożyczki, plastelinę oraz pojemniki na śniadanie, a także w I edycji projektu koszulki i spodenki na gimnastykę. Fundatorem wyprawek w ilości 15 sztuk jest firma Leoni Kabel Sp. z o.o. Następnie do kolejnych 15 tornistrów wkład rzeczowy miały DECATHLON z Bielan Wrocławskich oraz firma również z Bielan Wrocławskich, która prosi o anonimowość. Pytając rodziców oraz dzieci usłyszeliśmy same miłe słowa na temat tego projektu socjalnego.
                        - jest to duża pomoc dla budżetu rodziny i fajna akcja – wypowiada się jedna z matek pierwszoklasisty
                        - plecaki są super. Z chęcią pójdziemy teraz do szkoły – mówili z uśmiechem na ustach przyszli pierwszoklasiści.
                        Pracownicy socjalni bardzo się zaangażowali w ten projekt i również nie ukrywali swej radości
                        - cieszymy się, że sprawiliśmy dzieciom radość i spotkaliśmy się z pozytywną reakcją firm
                        – mówi pracownik socjalny współrealizator projektu socjalnego.


                        Sylwia Bajek

                        Dołączona galeria:

                        Dzieci z gminy Kobierzyce otrzymały „Tornister pełen uśmiechów”Dzieci z gminy Kobierzyce otrzymały „Tornister pełen uśmiechów”Dzieci z gminy Kobierzyce otrzymały „Tornister pełen uśmiechów”

                         KOLONIE w Rewalu

                         2015-08-20

                         Nasze dzieci z Gminy Kobierzyce wyjechały na kolonie letnie z programem edukacyjno-profilaktycznym do nadmorskiej miejscowości Rewal. 58 uczestników w wieku od 7 do 16 lat miło i aktywnie spędzało czas na morzem. Realizowano program mający na celu rozwój dziecka, zdobycia umiejętności przydatnych w pokonywaniu trudności w codziennym życiu. Była kolonijna akademia umiejętności, tj. warsztaty z zakresu plastyki lub techniki- dzieci brały udział w kilkugodzinnych zajęciach - bawiąc się, stworzyły własne, małe "dzieła sztuki". Organizowano również: ogniska, dyskoteki, konkursy z nagrodami ( czystości, piosenki, plastyczny, miss i mistera kolonii, rzeźby z piasku i inne), imprezy m.in: kolonijny pokaz mody ekologicznej, dyskoteki, karaoke, śluby kolonijne, naukę tańca i inne. Mnóstwo było też zajęć sportowych i rekreacyjnych porawiających sylwetkę i samopoczucie, sport na wesoło- mistrzostwa kolonii w róznych dyscyplinach śmiesznych takich jak baloniada, slalom z piłeczką do ping-ponga na łyżeczce do herbaty i inne. Podczas zabaw i baloniady było wiele radości, śmiechu i wspaniałej grupowej rywalizacji. Oczywiście plażowanie i kąpiele w Bałtyku.
                         Poznano uroki i historię nadmorskich miejscowości. Wycieczki do Trzęsacza, Niechorza, gdzie uczestniczyły w festynie "Święto śledzia" tam też degustowały różnorodne regionalne potrawy ze śledzi. Uczestniczyły w festiwalu Indii, poznały taniec i kulturę indyjską. Zwiedzały Świnoujście, Międzyzdroje i okolice, np. Wzgórze Gosań.
                         Uczestnicy kolonii wiele się nauczyli, zdobyli nowe umiejętności, zobaczyli nowe ciekawe miejsca. Wszyscy wrócili wypoczęci, zadowoleni, uśmiechnięci, chcieliby jeszcze, ale dwa tygodnie wakacji nad morzem to czas spędzony sympatycznie, zdrowo, aby nabrać ochoty do pracowitego roku szkolnego oraz radzenia sobie z problemami dnia codziennego.

                         Bożena Noga

                         Dołączona galeria:

                         KOLONIE w RewaluKOLONIE w RewaluKOLONIE w RewaluKOLONIE w RewaluKOLONIE w Rewalu

                         pelna galeriaZobacz pełną galerię (12 fot.)...


                          Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach informuje o możliwości składania wniosków do świadczeń j.n.

                          2015-08-20

                          Pomoc materialna uczniom o charakterze socjalnym, na rok szkolny 2014/15
                          Można składać wnioski na stypendia szkolne. Wniosek o przyznanie stypendium składa się do dnia 15 września danego roku szkolnego. Wnioski składa się w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kobierzycach ul. W. Witosa 18 od poniedziałku do piątku w godz. od 7:30 do 15:30, biuro nr 7 i 8.
                          Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie. Do stypendium lub zasiłku szkolnego uprawnieni są uczniowie, którzy spełniają łącznie następujące warunki: zamieszkują na terenie gminy Kobierzyce, rozpoczynają lub kontynuują naukę w szkole, dochód na osobę w rodzinie ucznia nie przekracza kryterium dochodowego na osobę w rodzinie określonego w ustawie o pomocy społecznej wynoszącego obecnie 456 zł. Informacje można też uzyskać pod nr tel. (71) 36 98 006 lub (71) 71 36 98 008

                          czytaj całość publikacji "Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach informuje o możliwości składania wniosków do świadczeń j.n. "


                          Lider A4 zaprasza na warsztaty

                          2015-08-19

                          w dniu 02.09.2015 r. od godz. 17:00 do godz 19:00

                          czytaj całość publikacji "Lider A4 zaprasza na warsztaty"

                          Dołączona galeria:

                          Lider A4 

                           Program Operacyjny Pomocy Żywnościowej 2014 – 2020. Podprogram 2015

                           2015-08-14

                           Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach informuje, że od grudnia 2014 r. jest realizowany Program Operacyjny Pomocy Żywnościowej 2014-2020 realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD). Pomoc w ramach programu jest kierowana do osób o niskich dochodach znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji życiowej, spełniających przesłanki w art. 7 ustawy o pomocy społecznej (np. bezrobocie, niepełnosprawność, itd.), których dochód nie przekracza 150% odpowiedniego kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej.

                           Kwalifikowaniem osób do uczestnictwa w POPŻ zajmują się pracownicy socjalni wydając w tym celu skierowanie (zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej) do organizacji, która zajmuje się dystrybucją żywności.

                           W ramach Podprogramu żywność wydawana będzie do lutego 2016 roku.

                           Dołączona galeria:

                           Program Operacyjny Pomocy Żywnościowej 2014 – 2020. Podprogram 2015 - PODGLĄD GRAFICZNY

                           Dołączone pliki:


                           GOPS ogłasza zbiórkę

                           2015-07-21

                           artykułów szkolnych na lata 2015/2016

                           Dołączone pliki:


                           Projekt "Prawa migrantów w praktyce"

                           2015-03-30

                           Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) w partnerstwie z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Państwowa Inspekcja Pracy realizuje projekt Prawa migrantów w praktyce , współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich. Celem projektu jest ułatwianie integracji obywateli państw spoza Unii Europejskiej poprzez zwiększanie ich świadomości na temat ich praw i obowiązków w Polsce, jak również szerzenie informacji związanych z procedurą zatrudniania cudzoziemców wśród pracodawców zatrudniających lub planujących zatrudnienie cudzoziemców. Aby realizować te cele, powstała infolinia działająca pod numerem telefonu 22 490 20 44 oraz strona internetowa www.migrant.info.pl, gdzie zarówno migranci, jak i pracodawcy mogą uzyskać rzetelną poradę i informację dotyczącą kwestii szeroko pojętego pobytu i zatrudniania cudzoziemców w Polsce.

                           Dołączona galeria:

                           Projekt 

                            Partnerzy, którzy przystąpili do Programu „Kobierzycka Karta Dużej Rodziny“ na lata 2015-2020

                            2015-02-23

                            Hotel Topacz Sp. z o.o., siedziba: Ślęza, ul. Główna 12, 55-040 Kobierzyce,
                            www.zamektopacz.pl
                            - 10 % zniżki na menu oferowane w hotelowej restauracji


                            w punkcie prowadzenia działalności:
                            Zamek Topacz Hotel & Spa , Ślęza ul. Główna 12, 55-040 Kobierzyce,

                            2. ECLIPSE ENTERPRAISE Sp. z o.o., siedziba: ul. Wrzeciono 50/78, 01-56 Warszawa,
                            www.eclipsehotel.pl
                            - 10 % rabatu na wszystkie usługi Hotelu ECLIPSE
                            w punkcie prowadzenia działalności:
                            Hotel ECLIPSE, Domasław ul. Kwiatowa 75


                            Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

                            2015-02-20

                            W załączeniu informacja o możliwości skorzystania z bezpłatnych porad - w ramach pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

                            Dołączone pliki:


                            Zmiana adresu mailowego GOPS Kobierzyce

                            2015-01-15

                            Informujemy, że z dniem 14.01.2015 r. został zmieniony adres mailowy GOPS Kobierzyce z info@gopskobierzyce.pl na info@gops.kobierzyce.pl za utrudnienia przepraszamy.


                            KOBIERZYCKA KARTA DUŻEJ RODZINY

                            2015-01-04

                            Dnia 26.09.2014 r. Rada Gminy Kobierzyce podjęła Uchwałę nr XLV/653/14 w sprawie Programu „Kobierzycka Karta Dużej Rodziny” na lata 2015-2012. Celem programu jest wspieranie rodzin wielodzietnych, wzmocnienie ich funkcji oraz promowanie pozytywnego wizerunku rodziny wielodzietnej.

                            czytaj całość publikacji "KOBIERZYCKA KARTA DUŻEJ RODZINY"

                            Dołączone pliki:


                            RZĄDOWY PROGRAM KARTY DUŻEJ RODZINY

                            2015-01-04

                            Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach informuje, że z dniem 02.01.2015 r., weszła w życie Ustawa o Karcie Dużej Rodziny z dnia 23 grudnia 2014 r. (Dz. U. z 2014 r. poz. 1863). W ramach programu rodziny wielodzietne mogą starać się o wydanie Karty Dużej Rodziny, która umożliwi członkom rodzin korzystanie ze zniżek oferowanych przez podmioty publiczne i niepubliczne przystępujące do programu. Aktualny katalog zniżek znajduje się na stronie internetowej: www.rodzina.gov.pl oraz na tablicy ogłoszeń w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kobierzycach.

                            czytaj całość publikacji "RZĄDOWY PROGRAM KARTY DUŻEJ RODZINY"

                            Dołączone pliki:


                            Kobierzycka Karta Dużej Rodziny

                            2014-10-13

                            Kobierzycka Karta Dużej Rodziny

                            Dołączona galeria:

                            Kobierzycka Karta Dużej Rodziny 

                            Dołączone pliki:


                            RZĄDOWY PROGRAM KARTY DUŻEJ RODZINY

                            2014-06-17

                            Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach informuje, że z dniem 16.06.2014 r, weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 27 mają 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu dla rodzin wielodzietnych (Dz. U. z 2014 r. poz. 755). W ramach programu rodziny wielodzietne mogą starać się o wydanie Karty Dużej Rodziny, która umożliwi członkom rodzin korzystanie ze zniżek oferowanych przez podmioty publiczne i niepubliczne przystępujące do programu. Katalog zniżek znajduje się na stronie internetowej: "http://www.rodzina.gov.pl/"plHYPERLINK "http://www.rodzina.gov.pl/" oraz na tablicy ogłoszeń w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kobierzycach.

                            czytaj całość publikacji "RZĄDOWY PROGRAM KARTY DUŻEJ RODZINY"


                            Projekt „Aktywni lokalnie”

                            2014-04-30

                            Gmina Siechnice zaprasza do udziału w do projekcie „Aktywni lokalnie”, współfinansowanym ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 w ramach działania 4.1/413 ,,Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”. Projekt jest wdrażany w imieniu Gminy Siechnice przez Gminy Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Żernicka 17, 55-010 Święta Katarzyna.

                            Celem projektu jest aktywizacja zawodowa i integracja społeczna 15 nieaktywnych zawodowo kobiet, mieszkanek gmin wchodzących w skład Lokalnej Grupy Działania Lider A4, chcących podnieść swoje kwalifikacje i kompetencje zawodowe, umożliwiające podjecie zatrudnienia jako opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym.

                            Uczestnikami projektu mogą być nieaktywne zawodowo kobiety z terenu gmin Siechnice, Żórawina, Kobierzyce, Kąty Wrocławskie, posiadające co najmniej wykształcenie średnie.

                            czytaj całość publikacji "Projekt „Aktywni lokalnie”"

                            Dołączona galeria:

                            Projekt „Aktywni lokalnie”

                            Dołączone pliki:


                            Zakończenie udziału uczestników w kursach projektu pt.: Aktywizacja klientów Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kobierzycach

                            2013-08-08

                            W dniu 01.08.2013 r. w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kobierzycach odbyło się oficjalne zakończenie udziału w kursach oraz rozdanie certyfikatów dla Uczestników realizowanego przez GOPS w Kobierzycach projektu pt.: Aktywizacja klientów Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kobierzycach finansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
                            Dobiegła już końca aktywizacyjna część projektu.
                            Uczestnicy podnieśli swoje kwalifikacje społeczne i zawodowe w trakcie grupowych i indywidualnych spotkań z psychologiem i doradcą zawodowym, na kursie kosmetycznym (obejmującym zajęcia z zakresu ogólnej pielęgnacji dłoni i paznokci oraz tipsy), kursie wizażu oraz na kursie obsługi wózków widłowych (z bezpieczną wymianą butli gazowych).
                            Uczestnikom projektu dziękujemy za aktywny udział w zajęciach oraz życzymy szybkiego znalezienia satysfakcjonującej pracy.

                            Dyrektor GOPS
                            Ludwika Teresa Oszczyk
                            oraz Zespół projektowy


                            OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi

                            2013-06-14

                            Ogłoszenie powiązane:
                            Ogłoszenie nr 71431-2013 z dnia 2013-05-10 r. Ogłoszenie o zamówieniu - Kobierzyce
                            Przedmiotem zamówienia są usługi żywieniowe polegające na przygotowaniu i dostawie jednodaniowych gorących posiłków, łącznie dla ok. 120 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Kobierzyce rozlokowanych w...
                            Termin składania ofert: 2013-06-05

                            czytaj całość publikacji "OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi"


                            Zmiany od 1 stycznia 2013 - prawo do jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka

                            2013-02-15

                            Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że od 1 stycznia 2013 r. prawo do jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenia się dziecka (tzw. becikowego), będzie uzależnione od kryterium dochodowego, które będzie wynosić 1922 zł miesięcznie w przeliczeniu na osobę w rodzinie. Powyższe zmiany wynikają z ustawy z dnia 12 października 2012 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych, która w dniu 15 listopada 2012 r. została opublikowana w Dzienniku Ustaw (poz. 1255).                            wstecz-aktualneWstecz (powrot do biezacych publikacji z menu "Aktualności")

                            przejdź do góry...

                            Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach. ul. Wincentego Witosa 18, 55-040 Kobierzyce tel. 71 36 98 000, faks: 71 36 98 001

                            Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji