Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach

Projekt socjalny „ Zrób prezent pod choinkę - podaruj komuś trochę serca”

Data publikacji: 2021-01-26

Święta Bożego Narodzenia są magicznym czasem, bez względu na okoliczności. Te w ubiegłym roku były wyjątkowe. Byliśmy zmuszeni do wielu poświęceń. Z drugiej jednak strony mieliśmy szansę dostrzec w sobie ogromne pokłady dobra. Pamiętajmy, że to jedyne, które się mnoży, gdy dzieli się go z innymi. W tym trudnym okresie dzięki wsparciu pracowników Alei Bielany oraz indywidualnych mieszkańców miejscowości Bielany Wrocławskie podopieczni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kobierzycach otrzymali wspaniałe świąteczne prezenty. Wszystkim zaangażowanym  bardzo dziękujemy. Nad realizacją, projektu socjalnego „Zrób prezent pod choinkę - podaruj komuś trochę serca” czuwali pracownicy socjalni  GOPS Kobierzyce.

Natalia Barczak

zdjeciezdjeciezdjeciezdjecie

Projekt socjalny Czekoladowe wakacje

Data publikacji: 2020-08-10

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach w miesiącu lipcu br. zrealizował kolejny projekt socjalny pod nazwą Czekoladowe wakacje. Pracownicy socjalni oraz asystenci rodziny poprzez zrealizowany projekt chcieli pokazać, że nawet w tak trudnym okresie pandemii dzięki pomocy Fabryki Czekolady Mondelez z Bielan Wrocławskich można było pomóc rodzicom w zaspokojeniu czekoladowych potrzeb najmłodszych, tak często obecnie pomijanych. Projektem objęto 40 rodzin z terenu gminy Kobierzyce, które otrzymały słodkie upominki pozyskane od sponsora. Otrzymane prezenty były dla rodzin, a szczególnie dzieci słodkim akcentem tegorocznych wakacji.

Sylwia Bajek

Projekt socjalny Czekoladowe wakacje

Projekt socjalny Dla każdego coś pożytecznego

Data publikacji: 2020-07-13

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach w okresie kwiecień-lipiec br. realizował projekt socjalny Dla każdego coś pożytecznego. Dzięki wsparciu firmy Ceetrus Polska (znajdującej się w Centrum Handlowym Auchan Bielany Wrocławskie) nawet w trudnym czasie epidemii koronawirusa udało się zorganizować zbiórkę artykułów szkolnych, higienicznych, spożywczych oraz drobnego sprzętu gospodarstwa domowego. Klienci sklepu Auchan przekazywali wymienione artykuły na rzecz rodzin z terenu gminy Kobierzyce. Dzięki zaangażowaniu pracowników socjalnych i asystentów rodziny GOPS K-ce ww. wsparcie otrzymało 8 rodzin z terenu naszej gminy.

Iwona Kiełcz
Firas Tarabichi

Projekt socjalny Dla każdego coś pożytecznegoProjekt socjalny Dla każdego coś pożytecznegoProjekt socjalny Dla każdego coś pożytecznegoProjekt socjalny Dla każdego coś pożytecznego

Projekt socjalny List do św. Mikołaja

Data publikacji: 2020-01-27

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach w grudniu 2019 r. zrealizował po raz kolejny projekt socjalny pod nazwą List do Św. Mikołaja. Dzięki wsparciu społeczności lokalnej reprezentowanej przez Panią Marcelinę Ścigała, udało się sprawić radość i zaczarować świąteczny czas dla 26 dzieci. Dzieci napisały listy do św. Mikołaja, w których opowiedziały o swoich marzeniach i pragnieniach. Listy zostały przekazane do Pomocników Św. Mikołaja, którzy spełnili wszystkie dziecięce marzenia. Paczki zostały odebrane przed Świętami Bożego Narodzenia w siedzibie GOPS. Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy. Nad realizacją, kolejnej edycji projektu socjalnego List do Św. Mikołaja czuwali pracownicy socjalni GOPS Kobierzyce.

Sylwia Bajek

Projekt socjalny List do św. Mikołaja Projekt socjalny List do św. Mikołaja Projekt socjalny List do św. Mikołaja Projekt socjalny List do św. Mikołaja Projekt socjalny List do św. Mikołaja Projekt socjalny List do św. Mikołaja Projekt socjalny List do św. Mikołaja Projekt socjalny List do św. Mikołaja Projekt socjalny List do św. Mikołaja

Projekt Socjalny GOPS Kobierzyce pt. Majsterkowicz

Data publikacji: 2019-11-14

W miesiącach wrzesień i październik br. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach realizował kolejny projekt socjalny pod nazwą ,,Majsterkowicz. Projekt realizowany był dla jednego z mieszkańców Naszej Gminy, który przebywa w Domu Pomocy Społecznej. Dzięki pozyskaniu wsparcia od sponsora, mogliśmy przekazać mały zestaw narzędzi dla podopiecznego. Taki rodzaj wsparcia pomaga w rozwijaniu swoich pasji w nowym miejscu pobytu, oraz pozwala na szybszą adaptację i zwiększa poczucie własnej wartości.

Mateusz Katzban

Projekt Socjalny GOPS Kobierzyce pt. Majsterkowicz

PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKO

Data publikacji: 2019-08-08

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach po raz kolejny zorganizował projekt socjalny pod nazwą Radość dziecka ponad wszystko, tym razem w okresie wakacyjnym.

Nasi najmłodsi mieli zapewnioną szaloną zabawę w gąszczu tuneli, zjeżdżalni i trampolin. Atrakcje takie zapewniło Rodzinne Centrum Rozrywki Loopy`s World w Bielanach Wrocławskich, który dla naszych dzieci przeznaczył 25 biletów wejścia.
Po zakończonej zabawie w Loopy`s World następną atrakcją dla dzieci był poczęstunek w pobliskiej restauracji Pizza Hut. Pracownicy restauracji przygotowali dla dzieci przepyszne pizze i napoje, zadbali o to aby nikt nie wyszedł głodny.
Nad całością czuwali pracownicy socjalni oraz asystent rodziny z GOPS Kobierzyce. Projekt sprawił, że wszyscy uczestnicy dobrze się bawili i w doskonałych humorach wrócili do swoich domów.

Sylwia Bajek

PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKO

Projekt socjalny GOPS Kobierzyce Kolorowy świat tapet

Data publikacji: 2019-07-30

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach w okresie czerwiec- lipiec br. realizował projekt socjalny pod nazwą Kolorowy świat tapet. Dzięki wsparciu sponsora- Pana Dariusza Kurzawskiego, właściciela firmy Concept Decoration mieszczącej się we Wrocławiu, przy ul. Armii Krajowej 14a/2, tut. Ośrodek otrzymał ok. 100 rolek tapet ściennych. Tapety te zostały przekazane na potrzeby 20 gospodarstw domowych, które zdeklarowały chęć wykonania remontów w swoich domach. Pomoc od Pana Dariusza Kurzawskiego GOPS otrzymał dzięki współpracy z wolontariatem działającym przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Wysokiej. Nie była to pierwsza współpraca wolontariatu z tut. Ośrodkiem i mamy nadzieję, że nie ostatnia.

Anna Czerwińska

Projekt socjalny GOPS Kobierzyce Kolorowy świat tapet

Projekt socjalny Historia na kołach

Data publikacji: 2019-06-26

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach w czerwcu zrealizował projekt socjalny pod nazwą Historia na kołach. Dzięki wsparciu sponsorów: właściciela Zamku Topacz w Ślęzie Pana Tomasza Kurzewskiego oraz Kustosza Muzeum Motoryzacji Topacz Pana Adama Kornafela dzieci wraz z opiekunami miały możliwość pogłębienia swojej wiedzy na temat historii motoryzacji. Ponad dwudziestoosobowa grupa zwiedziła Muzeum Motoryzacji na terenie Zamku Topacz. Uczestnicy projektu mieli okazję wysłuchać ciekawych opowieści przewodnika, na żywo usłyszeć silnik zabytkowego samochodu, a opuszczając Muzeum wybrać sobie na pamiątkę prezent w postaci modelu samochodowego i breloczka. Emocje i czerwcowy upał zostały ochłodzone pysznym poczęstunkiem w postaci deserów lodowych i napojów. Po poczęstunku i chwili odpoczynku dzieci spożytkowały swoją energię na placu zabaw oraz zwiedzając tereny zielone okalające Zamek Topacz. W podróż powrotną dzieci zostały zaopatrzone w napoje i ciastka ufundowane przez kolejnego sponsora: Gminną Spółdzielnię Samopomoc Chłopska w Kobierzycach reprezentowaną przez Panią Prezes Marię Nowak.
Po raz kolejny dzięki lokalnym sponsorom GOPS Kobierzyce mógł zrealizować projekt socjalny tym samym sprawić radość naszym dzieciakom.

Marta Kozłowska
Anna Czerwińska

Projekt socjalny  Projekt socjalny  Projekt socjalny Projekt socjalnyProjekt socjalny Projekt socjalny Projekt socjalny Projekt socjalny Projekt socjalny

List do Św. Mikołaja

Data publikacji: 2019-01-24

W dniu 20 grudnia 2018 r. na zaproszenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kobierzycach do naszej gminy przybył Św. Mikołaj z workiem prezentów dla 30 dzieci w wieku przedszkolnym. W oczekiwaniu na wizytę Św. Mikołaja, dzieci bawiły się, tańczyły, malowały i zdobiły choinki, które mogły później wziąć do domu. W projekcie pomagali przedstawiciele Kobierzyckiego Ośrodka Kultury, dzięki którym dzieci miały możliwość pomalować buźki w wesołe postacie z bajek i filmów. Było dużo radości, zabawy i uśmiechu.
Aby Św. Mikołaj mógł do nas w tym roku przybyć pomogli nam nasi sponsorzy i przyjaciele: STENA Recykling Sp. z o. o. z siedzibą w Pustkowie Żurawskim, Fabryka Czekolady Mondelez z Bielan Wrocławskich, Stowarzyszenie " Bielany Dla Ciebie", Ochotnicza Straż Pożarna w Kobierzycach oraz Kobierzycki Ośrodek Kultury. Ci wspaniali pomocnicy Św. Mikołaja przyczynili się do tego, że paczki były obfite i każdy maluszek był zadowolony. Wizytę wspaniałego gościa dzieci uwieczniły na wspólnych zdjęciach. Wszystkim zaangażowanym bardzo, bardzo dziękujemy i życzymy Szczęśliwego Nowego Roku.
Nad realizacją, kolejnej edycji projektu socjalnego List do Św. Mikołaja czuwali pracownicy socjalni oraz asystent rodziny z GOPS Kobierzyce.

Anna Chudzińska-Hebda

List do Św. Mikołaja

Wsparcie rzeczowe GOPS przy rozpoczęciu roku szkolnego.

Data publikacji: 2018-09-12

Wraz z pierwszym dzwonkiem w szkołach Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach, poza pomocą finansową, wspiera rodziny w przygotowaniach związanych z rozpoczęciem zajęć edukacyjnych.
W ramach pracy socjalnej tut. Ośrodek w miesiącu wrześniu br. zrealizował m. in. projekt socjalny Tornister pełen uśmiechów. GOPS Kobierzyce przy współpracy i osobistym uczestnictwie Pani Prezes Małgorzaty Sawickiej z Dolnośląskiej Fundacji na rzecz Pieczy Zastępczej Przystanek Rodzina z siedzibą we Wrocławiu obdarował 30 uczniów w pełni wyposażonymi plecakami szkolnymi. Wspomniane plecaki dzieci otrzymały dzięki hojności darczyńców z całego klubu CSR WroClub z Wrocławia.
Dodatkowo, jak co roku, nie zapomniała o nas Pani Katarzyna Bytner, która wspólnie z pracownikami Fabryki Czekolady Mondelez z Bielan Wrocławskich dokonała zbiórki artykułów szkolnych, które przekazaliśmy dzieciom z terenu gminy Kobierzyce.
Wszystkim ludziom dobrej woli serdecznie dziękujemy, a dzieciom życzymy samych sukcesów w szkole.

Sylwia Bajek

Wsparcie rzeczowe GOPS przy rozpoczęciu roku szkolnego.Wsparcie rzeczowe GOPS przy rozpoczęciu roku szkolnego.Wsparcie rzeczowe GOPS przy rozpoczęciu roku szkolnego.Wsparcie rzeczowe GOPS przy rozpoczęciu roku szkolnego.

PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKO

Data publikacji: 2018-06-21

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach ponownie zrealizował projekt socjalny pod nazwą Radość dziecka ponad wszystko, w czasie kiedy zbiegają się święta rodzinne tj. Dzień Matki, Dzień Ojca i oczywiście Dzień Dziecka.

17 dzieci wraz z opiekunami z terenu Gminy Kobierzyce spędziło aktywnie czas na świetnej zabawie w Rodzinnym Centrum Rozrywki w Loopy΄s World w Bielanach Wrocławskich. Nasi najmłodsi mieli szaloną zabawę w gąszczu tuneli, zjeżdzalni i trampolin.
Po zakończonej zabawie w Loopy΄s World następną atrakcją dla dzieci był poczęstunek w pobliskiej restauracji KFC Bielany Wrocławskie, która w tym roku dołączyła do grona Przyjaciół GOPS Kobierzyce. Dzieci otrzymały smakowite zestawy wraz z pamiątkowym kubkiem do zimnych napojów. Zrealizowany projekt po raz kolejny przyniósł wiele radości dzieciom oraz ich opiekunom, pozwolił spędzić wspólny czas w bardzo miłej atmosferze.
Nad całością czuwali pracownicy socjalni GOPS Kobierzyce.

Mariola Sikora
Anna Czerwińska

PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKO

Kolejna edycja projektu socjalnego List do Św. Mikołaja

Data publikacji: 2017-12-12


W dniu 5 grudnia 2017 na zaproszenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kobierzycach do naszej Gminy przybył Św. Mikołaj z workami prezentów dla 30 dzieci w wieku przedszkolnym. W trakcie zabawy dzieci tańczyły, bawiły się, malowały papierowe bombki, którymi pięknie udekorowały choinkę. Dzieciom bardzo podobały się paczki, wszystkie chciały zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem.
Aby Mikołaj mógł do nas w tym roku przybyć pomogli nam nasi PRZYJACIELE: STENA Recycling Sp. z o.o z siedzibą w Pustkowie Żurawskim, Fabryka Czekolady Mondelez z Bielan Wrocławskich, Stowarzyszenie Bielany dla Ciebie oraz Kobierzycki Ośrodek Kultury. Ci wspaniali Pomocnicy Św. Mikołaja poprzez sponsoring finansowy, rzeczowy lub inny, przyczynili się do tego, aby paczki były obfite. Osobom tym bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy i życzymy wszystkim Wesołych Świąt. Nad realizacją kolejnej edycji projektu socjalnego List do Św. Mikołaja czuwali pracownicy socjalni oraz asystent rodziny GOPS Kobierzyce.

Pracownicy socjalni:
Mariola Sikora i Anna Czerwińska

Kolejna edycja projektu socjalnego List do Św. MikołajaKolejna edycja projektu socjalnego List do Św. MikołajaKolejna edycja projektu socjalnego List do Św. MikołajaKolejna edycja projektu socjalnego List do Św. MikołajaKolejna edycja projektu socjalnego List do Św. MikołajaKolejna edycja projektu socjalnego List do Św. MikołajaKolejna edycja projektu socjalnego List do Św. MikołajaKolejna edycja projektu socjalnego List do Św. MikołajaKolejna edycja projektu socjalnego List do Św. MikołajaKolejna edycja projektu socjalnego List do Św. MikołajaKolejna edycja projektu socjalnego List do Św. MikołajaKolejna edycja projektu socjalnego List do Św. MikołajaKolejna edycja projektu socjalnego List do Św. MikołajaKolejna edycja projektu socjalnego List do Św. MikołajaKolejna edycja projektu socjalnego List do Św. MikołajaKolejna edycja projektu socjalnego List do Św. MikołajaKolejna edycja projektu socjalnego List do Św. MikołajaKolejna edycja projektu socjalnego List do Św. MikołajaKolejna edycja projektu socjalnego List do Św. MikołajaKolejna edycja projektu socjalnego List do Św. MikołajaKolejna edycja projektu socjalnego List do Św. MikołajaKolejna edycja projektu socjalnego List do Św. MikołajaKolejna edycja projektu socjalnego List do Św. MikołajaKolejna edycja projektu socjalnego List do Św. MikołajaKolejna edycja projektu socjalnego List do Św. MikołajaKolejna edycja projektu socjalnego List do Św. MikołajaKolejna edycja projektu socjalnego List do Św. MikołajaKolejna edycja projektu socjalnego List do Św. Mikołaja

Projekt socjalny Świat w kadrze

Data publikacji: 2017-11-29

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach 16.11.2017 r. zrealizował projekt socjalny pod nazwą Świat w kadrze. Dzięki wsparciu ATM Grupa S.A. w Bielanach Wrocławskich dziesięcioro dzieci z terenu Gminy Kobierzyce mogło zapoznać się z pracą na planie filmowym. Celem projektu było poszerzenie perspektywy w przyszłej edukacji oraz spełnienie marzeń o zapoznaniu się z tworzeniem programów i filmów w telewizji. Pracownicy socjalni tworząc ten projekt chcieli pomóc rodzicom odkryć zainteresowania i zdolności swoich dzieci. O tajnikach pracy na planie filmowym opowiadali nam p. Emilia Frącek z działu produkcji oraz aktor serialu Pierwsza miłość p. Michał Malinowski.

Pracownik socjalny
Sylwia Bajek i Marta Kozłowska

Projekt socjalny Świat w kadrze

PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECI PONAD WSZYSTKO

Data publikacji: 2017-06-14

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach w Dniu Matki zrealizował kolejny w tym roku projekt socjalny pod nazwą Radość dziecka ponad wszystko.

12 dzieci wraz z mamami spędziło czas na świetnej zabawie w Rodzinnym Centrum Rozrywki w Loopy΄s World w Bielanach Wrocławskich. Dzieci po raz kolejny odkrywały wszystkie atrakcje ogromnego placu zabaw, które aż trudno wyliczyć. Loopy΄s World jest Przyjacielem GOPS Kobierzyce od października 2015 r., kiedy to rozpoczęła się nasza współpraca.
Następną atrakcją dla dzieci był poczęstunek w pobliskiej restauracji McDonald΄s w Bielanach Wrocławskich. Pracownicy restauracji przygotowali pyszne zestawy dla dzieci. Dodatkowo czas umiliło malowanie twarzy dzieciom, otrzymane zabawki, kolorowe balony. Restauracja McDonald΄s dołączyła w tym roku do Przyjaciół GOPS Kobierzyce, z czego bardzo się cieszymy.
Projekt socjalny miał na celu m.in. integrację dzieci i opiekunów poprzez wspólne zabawy, wspólnie spędzony czas. Wszyscy byli zadowoleni, uczestnicy dopytywali o kolejną edycję:)
Nad całością czuwali pracownicy socjalni GOPS Kobierzyce.


Sylwia Bajek
Mariola Sikora
PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECI PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECI PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECI PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECI PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECI PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECI PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECI PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECI PONAD WSZYSTKO

Projekt socjalny Chrupnij to

Data publikacji: 2017-05-26

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w maju zrealizował kolejny projekt socjalny pod nazwą Chrupnij to . Dzięki wsparciu sponsora SONKO Sp. z o.o. w Bielanach Wrocławskich, udało się uzyskać 3072 szt. opakowań snaków błonnikowych oraz 100 sztuk smyczy na klucze. Adresatami produktów SONKO były dzieci uczęszczające na świetlicę prowadzoną przez Stowarzyszenie Bielany Dla Ciebie oraz mieszkańcy Ośrodka Terapii i Rehabilitacji Uzależnień MONAR NZOZ Oddział Dla Dorosłych w Milejowicach. Przekazane chrupki będą jednym z atrakcji podczas wspólnych zajęć i spotkań. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach dziękuje Firmie SONKO za stałą współpracę.

Pracownik socjalny
Anna Czerwińska
Projekt socjalny Chrupnij to

Projekt socjalny List do św. Mikołaja

Data publikacji: 2016-12-30

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach w grudniu 2016 r. zrealizował projekt socjalny pod nazwą List do Św. Mikołaja . Dzięki wsparciu sponsora STENA Recycling Sp. z o.o. z siedzibą w Pustkowie Żurawskim oraz firmy SONKO z siedzibą w Bielanach Wrocławskich, udało się sprawić radość i zaczarować świąteczny czas dla najmłodszych. Św. Mikołaj odwiedził Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach, gdzie spełnił marzenia i pragnienia naszych milusińskich.

Marta Kozłowska
Projekt socjalny List do św. Mikołaja Projekt socjalny List do św. Mikołaja Projekt socjalny List do św. Mikołaja Projekt socjalny List do św. Mikołaja Projekt socjalny List do św. Mikołaja Projekt socjalny List do św. Mikołaja Projekt socjalny List do św. Mikołaja Projekt socjalny List do św. Mikołaja

TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE

Data publikacji: 2016-08-08

Zakończyliśmy projekt socjalny Tornister pełen uśmiechów realizowany przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kobierzycach. Udało nam się pomóc 18 dzieciom z naszej gminy, z rodzin, które wytypowali pracownicy socjalni. Dzieci w ramach projektu otrzymały wyprawki szkolne, na które złożyły się m.in.: tornister, piórnik, zeszyty, bloki rysunkowe, kredki, pojemniki na śniadanie, bidony. 1 sierpnia br. w siedzibie GOPS Dyrektor Ludwika Teresa Oszczyk wręczyła tornistry dzieciom, które przybyły wraz z rodzicami. Każde dziecko chce pójść do szkoły z ładnym plecakiem. Dzięki przychylności lokalnej firmy Leoni Kabel

Czytaj całość publikacji "TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE"

TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW  PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCETORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW  PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCETORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW  PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCETORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW  PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCETORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW  PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE

PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKO

Data publikacji: 2016-03-22

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach w marcu br. zrealizował kolejny projekt socjalny pod nazwą Radość dziecka ponad wszystko.
20 dzieci wraz z opiekunami z terenu Gminy Kobierzyce spędziło czas na świetnej zabawie na bardzo dużym placu zabaw jakim jest Rodzinne Centrum Rozrywki w Loopy΄s World w Bielanach Wrocławskich. Czas w Loopy΄s World minął na aktywnym wypoczynku od codziennych trosk; przeplatany był wieloma okrzykami radości.
Po zakończonej zabawie następną atrakcją dla dzieci był poczęstunek w pobliskiej restauracji Pizza Hut. Pracownicy restauracji przygotowali przepyszne pizze i soki. Transport powrotny dla zmęczonych, ale szczęśliwych uczestników zapewniła firma Pana Krzysztofa Drączkowskiego. Nad całością czuwali pracownicy socjalni GOPS Kobierzyce.
Projekt udał się od początku do końca, wszyscy bardzo dobrze się bawili i korzystali z każdej atrakcji dopasowanej do przedziału wiekowego z uśmiechem na twarzy.

Sylwia Bajek
Pracownik socjalny GOPS KobierzycePROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKO

Projekt socjalny List do św. Mikołaja

Data publikacji: 2015-12-28

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach w grudniu 2015 r. zrealizował projekt socjalny pod nazwą List do Św. Mikołaja . Dzięki wsparciu sponsora Fabryki Czekolady Mondelez z Bielan Wrocławskich, udało się sprawić radość i zaczarować świąteczny czas dla najmłodszych. Dzieci napisały listy do św. Mikołaja, w których opowiedziały o swoich marzeniach i pragnieniach. Listy zostały przekazane do Pomocników św. Mikołaja, którzy postarali się spełnić te marzenia. Paczki zostały wręczone dzieciom przed Świętami Bożego Narodzenia w siedzibie GOPS..

Pracownik socjalny
Marta Kozłowska

W trosce o zdrowie dzieci

Data publikacji: 2015-11-17

Dnia 16 listopada 2015 r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach zorganizował projekt socjalny "W trosce o zdrowie dzieci". Projekt skierowany był do dzieci z terenu gminy Kobierzyce w wieku do 10 roku życia oraz do ich rodziców. W projekcie wzięło udział 20 osób. Dzięki zaangażowaniu pracowników socjalnych do projektu zaproszeni zostali lekarze specjaliści: Pan Filip Podgórski lekarz stomatolog oraz Pani Dorota Helim-Sobkowiak lekarz dietetyk. W ramach warsztatów podejmowano takie tematy jak profilaktyka i higiena jamy ustnej oraz zasady zdrowego żywienia. Lekarze specjaliści wykazali się dużą cierpliwością, wyrozumiałością i talentem pedagogicznym w stosunku do wymagających słuchaczy. Warsztaty przeplatane były konkursami z nagrodami, w których dzieci chętnie uczestniczyły.W trosce o zdrowie dzieciW trosce o zdrowie dzieciW trosce o zdrowie dzieciW trosce o zdrowie dzieciW trosce o zdrowie dzieciW trosce o zdrowie dzieciW trosce o zdrowie dzieci

PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKO

Data publikacji: 2015-11-10

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach w drugiej połowie października zrealizował piąty w tym roku projekt socjalny pod nazwą Radość dziecka ponad wszystko.
10 dzieci wraz z opiekunami z terenu Gminy Kobierzyce spędziło aktywnie czas na świetnej zabawie w Rodzinnym Centrum Rozrywki w Loopy΄s World w Bielanach Wrocławskich. Loopy΄s World to przede wszytkim wielki plac zabaw, który kryje ogromną konstrukcję zabawową z tajemniczymi przejściami, zjeżdżalniami, samochodzikami akumulatorowymi, boiskiem piłkarskim, kolejką, trampoliną, basenami pełnymi kuleczek. W Loopy΄s World jest tyle atrakcji dla dzieci, że aż trudno wszystkie wyliczyć.

Czytaj całość publikacji "PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKO"

PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKOPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE RADOŚĆ DZIECKA PONAD WSZYSTKO

Projekt socjalny Rodzina razem

Data publikacji: 2015-10-27

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w miesiącu wrześniu zrealizował kolejny projekt socjalny pod nazwą Rodzina razem zaakceptowany przez Dyrektor Ludwikę Teresę Oszczyk. Dzięki wsparciu sponsora Multikino we Wrocławiu w Arkadach Wrocławskich, zaangażowaniu pracownika socjalnego, udało się uzyskać zaproszenia na rodzinny seans filmowy Klub włóczykijów dla 30 osób. Film został dobrany specjalnie przez pracownika Multikina tak, aby z przyjemnością obejrzeli go zarówno dorośli, jak i dzieci. Sfilmowana przygoda na podstawie świetnej powieści Edmunda Niziurskiego, bawi zarówno starsze jak i młodsze pokolenie

Czytaj całość publikacji "Projekt socjalny Rodzina razem "

Załączniki:

  1. Projekt socjalny Rodzina razem (plik pdf 192KB)

PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE ZDROWIE Z MONDELEZEM

Data publikacji: 2015-10-27

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kobierzycach w pierwszej połowie października zrealizował czwarty w tym roku projekt socjalny pod nazwą Zdrowie z Mondelezem.
31 dzieci z terenu Gminy Kobierzyce wzięło udział w spotkaniu na temat zdrowego żywienia, a także aktywności fizycznej. Dzięki uprzejmości GCKiS w Kobierzycach spotkanie odbyło się w sali świetlicy w Ślęzie. Wolontariusze z Fabryki Czekolady Mondelez w Bielanach Wrocławskich przeprowadzili pogadankę na temat prawidłowego odżywiania. Następnie wspólnie z dziećmi przygotowali piękne, kolorowe kanapki oraz wyciskali pyszne soki z cytrusów.

Czytaj całość publikacji "PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE ZDROWIE Z MONDELEZEM"

PROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE ZDROWIE Z MONDELEZEMPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE ZDROWIE Z MONDELEZEMPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE ZDROWIE Z MONDELEZEMPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE ZDROWIE Z MONDELEZEMPROJEKT SOCJALNY GOPS KOBIERZYCE ZDROWIE Z MONDELEZEM

Dzieci z gminy Kobierzyce otrzymały Tornister pełen uśmiechów

Data publikacji: 2015-08-25

Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego 20 sierpnia br. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej odbyło się uroczyste wręczenie tornistrów z wyprawką szkolną 30 tegorocznym pierwszoklasistom w ramach projektu socjalnego I i II edycji Tornister pełen uśmiechów. Plecaki wręczała Dyrektor GOPS Ludwika Teresa Oszczyk. Pierwszaki w plecakach znalazły m.in. zeszyty, piórniki z pełnym wyposażeniem, farby, kredki, mazaki, bloki rysunkowe i techniczne, bibułę, papier wycinankowy, klej, nożyczki, plastelinę oraz pojemniki na śniadanie, a także w I edycji projektu koszulki i spodenki na gimnastykę. Fundatorem wyprawek w ilości 15 sztuk jest firma Leoni Kabel Sp. z o.o. Następnie do kolejnych 15 tornistrów wkład rzeczowy miały DECATHLON z Bielan Wrocławskich oraz firma również z Bielan Wrocławskich, która prosi o anonimowość. Pytając rodziców oraz dzieci usłyszeliśmy same miłe słowa na temat tego projektu socjalnego.
- jest to duża pomoc dla budżetu rodziny i fajna akcja - wypowiada się jedna z matek pierwszoklasisty
- plecaki są super. Z chęcią pójdziemy teraz do szkoły - mówili z uśmiechem na ustach przyszli pierwszoklasiści.
Pracownicy socjalni bardzo się zaangażowali w ten projekt i również nie ukrywali swej radości
- cieszymy się, że sprawiliśmy dzieciom radość i spotkaliśmy się z pozytywną reakcją firm
- mówi pracownik socjalny współrealizator projektu socjalnego.


Sylwia Bajek Dzieci z gminy Kobierzyce otrzymały Tornister pełen uśmiechówDzieci z gminy Kobierzyce otrzymały Tornister pełen uśmiechówDzieci z gminy Kobierzyce otrzymały Tornister pełen uśmiechów
Link do Biuletynu Informacji PublicznejLink do ePUAPLink do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej - Karta Dużej Rodziny